דף הבית | אודות | תחומי עיסוק | תביעות בטיפולנו | חזון וערכים | שאלות ותשובות | מידע מקצועי | לקוחות כותבים | צור קשר
שם מלא
אימייל
טלפון
  טופס תביעה ביטוח סיעודי כללית (אלצהיימר)

 


חלק מהביטוח המשלים שמציעה קופ"ח הכללית

 חברי קופת חולים כללית נהנים כיום מסל שירותים רפואיים מגוון יותר מבעבר. כחלק מהשירות כיום מציעה הקופה גם פוליסת ביטוח רפואי משלים עם אפשרות לרכישת כיסוי עבור ביטוח סיעודי, שאמור לשרת את מבוטחיה וחבריה בזמנים קשים מאוד. הסיכון הקיים לפגיעה  באיכות החיים בעתיד מביא רבים מחברי הקופה לרכוש ביטוח משלים בעל כיסוי, שיסייע להם במקרים סיעודיים שונים.

 

 

אלו שנקלעים למצב סיעודי ועליהם להגיש טופס תביעה ביטוח סיעודי כללית מופנים אל חברת הביטוח דקלה. זאת מאחר וחברת ביטוח זו היא אשר פועלת יחד עם קופת החולים כללית בכל הקשור לביטוחים הרלוונטיים. כך, אם מדובר על מקרים של אלצהיימר או על מקרי סיעוד אחרים, הרי שכל פנייה לחברת דקלה צריכה להיעשות בצורה נכונה ומסודרת.

 

 

המשתנים שמאפיינים כל מצטרף
קיימים משתנים שונים, המאפיינים את כל מי שרוצה לרכוש כיסוי לביטוח הסיעודי של קופ"ח כללית.
אלו שחוששים מפרוץ מחלה קשה כמו אלצהיימר או מגבלות פיסיות ונפשיות שונות ירכשו כיסוי סיעודי. קניית הכיסוי הסיעודי תאפשר להם בעתיד, אם חס וחלילה יחלו במחלה קשה זו, לפנות לחברת הביטוח להגיש טופס תביעה ביטוח סיעודי כללית. בדרך זו הם יזכו לתשלום לפי הפוליסה עבור אשפוז בבי"ח סיעודי או בבית אבות סיעודי או תשלום כספי חודשי למימון הוצאות סיעוד כמו עובד זר או מטפל אחר.

 

גילו של המבוטח משפיע רבות על עלויות ההצטרפות לפוליסה כזו. זאת מאחר ולרוב מחלות כמו אלצהיימר פורצות בגיל מתקדם מאוד, ואין הן אופייניות לצעירים. לפיכך, ככל שגיל ההצטרפות הוא צעיר יותר כך הפרמיה תהא נמוכה יותר עבור כיסוי סיעודי. בסופו של דבר לאחר ההצטרפות יוכל כל מבוטח בעת הצורך לעשות שימוש באותו טופס תביעה ביטוח סיעודי כללית ולדרוש את זכויותיו לפי הפוליסה. 

 

תביעות שתלויות בהגדרת המצב הסיעודי

קיימים מצבים רבים ומחלות שונות בגינם אדם יפנה לחברת הביטוח ויפעיל את הביטוח שרכש. בין אם מדובר על אלצהיימר או על מחלה קשה אחרת, הרי שרק טופס תביעה ביטוח סיעודי כללית הוא זה שצריך להגיש. לאחר הגשתו תשלח חברת הביטוח רופא או אחות שיבדקו את יכולותיו של התובע לבצע פעולות יומיומיות. במילים אחרות, הרופא או האחות יקבעו אם התובע עומד בהגדרת המצב הסיעודי שמצוין בפוליסה.

 

חשוב להבין ולדעת שלא כל תובע זוכה בתשלומים לפי הפוליסה. זאת מאחר והוא חייב לעמוד בקריטריונים הנוגעים לפעולות בסיסיות שהוא יכול, או לא יכול, לבצע בעצמו. כיום לא מעט תובעים נעזרים בשירותיו של עו"ד המתמחה בתחום זה כדי להוכיח כי הם אכן לא מסוגלים לבצע לפחות שלוש מתוך שש הפעולות המצוינות בפוליסה או שהם סובלים מתשישות נפש בהתאם להגדרה בפוליסה.

 

© כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין אורנה זיסמן. 
אין להעתיק, לשכפל, להציג בפומבי, לתרגם, לשדר בכל אמצעי שהוא את התכנים המופיעים באתר זה ללא קבלת אישור מראש ובכתב מעו"ד אורנה זיסמן.
המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ואינו בא להחליף ייעוץ משפטי. לפיכך, מי שיחליט על דעתו להסתמך על התכנים באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. 
כתיבת התכנים נעשתה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד. לפיכך, בכל מקום בו נעשה שימוש בלשון זכר הכוונה היא גם לנקבה.