דף הבית | אודות | תחומי עיסוק | תביעות בטיפולנו | חזון וערכים | שאלות ותשובות | מידע מקצועי | לקוחות כותבים | צור קשר
שם מלא
אימייל
טלפון
  מחלות כתוצאה מעבודה

 

פגיעה בעבודה יכולה להיגרם לא רק כתוצאה מאירוע תאונתי, אלא גם כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים במהלך העבודה או כתוצאה מביצוע פעולות חוזרות ונשנות שגורמות לנזק. 
 
חשיפה לחומרים מסוכנים
 
ישנן מחלות שנגרמות כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים. באם מדובר בחומרים המצויים במקום העבודה או שהעובד היה חשוף אליהם במסגרת עבודתו, יתכן וקיימת עילת תביעה נגד המעביד עצמו או נגד גורם אחר. 
 
חלק מהמחלות עלולות להיגרם כתוצאה מחשיפה קצרה או חד פעמית לחומרים מסוימים. למשל, חשיפה קצרה לאבק אסבסט יכולה לגרום לסרטן ראות או לסרטן מסוג מזותליומה בראות, בחלל הבטן או במעטפת הלב. 
מחלות אחרות יכולות להיגרם כתוצאה מחשיפה לאורך תקופה ממושכת. בשפה המקצועית מחלות הנגרמות כתוצאה מחשיפה ממושכת נקראות מיקרוטראומה. משמעות הדבר, שחשיפה קצרה או חד פעמית או לאורך פרק זמן מוגבל גורמת לנזק מזערי שלא ניתן לאבחון ולמדידה. לאורך זמן הנזקים המזעריים מצטברים והופכים לנזק שניתן לאבחן ולמדוד אותו. לדוגמא, חשיפה לרעש מזיק לאורך תקופה ארוכה יכולה לגרום לירידה בשמיעה ולטנטון (צלצולים באוזניים). 
 
נזק כתוצאה מביצוע פעולות חוזרות ונשנות
 
ישנן מחלות ובעיות רפואיות, שנגרמות בשל ביצוע אותן פעולות חוזרות ונשנות לאורך תקופה ארוכה. ביצוע הפעולה באופן חד פעמי או מידי פעם לא גורם לנזק. אולם, ביצוע אותה פעולה או סדר פעולות באופן חוזר ונשנה לאורך זמן עלול לגרום לנזק. כל פעולה גורמת לנזק מזערי שלא ניתן לראות אותו. אבל לאורך זמן הנזקים המזעריים מצטברים והופכים לנזק שניתן לראות ולמדוד. בשפה המקצועית נזק זה מכונה מיקרוטראומה. 
 
לדוגמא, דלקת בכתף שנגרמה לקופאית כתוצאה מהנעת היד הלוך חזור מאות פעמים מידי יום במשך מספר שנים, וזאת על מנת להעביר את המוצרים על המסוע.

שאלת הקשר הסיבתי בין מחלה או בעיה רפואית לבין תנאי עבודה עלולה להיות מורכבת ולדרוש מיומנות וידע מיוחדים. לפיכך, מוצע לפנות לעורך דין העוסק בתחום שיבדוק את המקרה שלכם ויסייע לכם במיצוי כל זכויותיכם.

 
 
 

© כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין אורנה זיסמן. 
אין להעתיק, לשכפל, להציג בפומבי, לתרגם, לשדר בכל אמצעי שהוא את התכנים המופיעים באתר זה ללא קבלת אישור מראש ובכתב מעו"ד אורנה זיסמן.
המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ואינו בא להחליף ייעוץ משפטי. לפיכך, מי שיחליט על דעתו להסתמך על התכנים באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. 
כתיבת התכנים נעשתה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד. לפיכך, בכל מקום בו נעשה שימוש בלשון זכר הכוונה היא גם לנקבה.