דף הבית | אודות | תחומי עיסוק | תביעות בטיפולנו | חזון וערכים | שאלות ותשובות | מידע מקצועי | לקוחות כותבים | צור קשר
שם מלא
אימייל
טלפון
  עורך דין ביטוח סיעודי(קופת חולים)

 


ההתמחות הנדרשת מול חברות הביטוח

השירותים שמספקות לנו קופות החולים השונות התרחבו בצורה משמעותית לאורך השנים. גם צורת הקשר בינינו לבין הקופות כבר לא ממש מזכירה את הדרך שבה נעזרנו בהן בעבר הרחוק. אנו נוכחים לראות כי כיום כל קופת חולים מתחרות אחת בשנייה ובמגוון השירותים שהן מציעות. אחד השירותים המוצעים לחברי כל הקופות הינו ביטוח רפואי משלים במסלולים שונים, הכוללים בין היתר ביטוחים סיעודיים.  

 

ביטוחים סיעודיים הם דבר חשוב. למרבה הצער קורים לא מעט מקרים שבהם אדם שחלה במחלה קשה או נפגע בצורה קריטית אינו מצליח לקבל את זכויותיו מחברת הביטוח, שהיה לה הסכם עם קופת החולים וצירפה אותו לפוליסה שלה. לכן יש לא מעט אנשים שנעזרים בשירותיו של עורך דין ביטוח סיעודי המתמחה בתחום זה והינו בעל יכולת מקצועית למתן שירות ממוקד לתחום הביטוח, השונה לגמרי מתביעות בתחומי משפט אחרים.

 

יתרונות מוכחים שלא כל אחד יכול להציג

חשוב להגיע אל עורך דין ביטוח סיעודי שהינו בעל מומחיות מוכחת הבאה לידי ביטוי בכישורים הבאים: יכולת לקרוא מסמכים רפואיים ולהבין את המושגים הרפואיים, ניסיון בקריאת חוות דעת של רופאים מומחים מטעם חברת הביטוח ובהבנת מסמכים משפטיים הנדרשים על מנת לאתר פגמים בהתנהלותן של חברות הביטוח. מומחיות כזו באה לידי ביטוי גם בהכרת מומחים רפואיים מתאימים המסייעים בשלב הייעוץ ולאורך ניהול ההליך עצמו וכן בניסיון מוכח בניהול תביעות סיעוד מול חברות ביטוח.

 

ניסיון וידע אלו מבדילים עו"ד כזה, הפועל מול ביטוח משלים של קופת חולים מסוימת, לעומת עו"ד אחר שחסר כישורים ויכולת להתמודד מול חברת ביטוח. בפגישה עם עו"ד הפועל בתחום יש להציג שאלות לגבי מצבו של האדם שהגיע למצב סיעודי. יש לוודא שממול ניצב עורך דין ביטוח סיעודי אשר יוכל לפרוץ את "חומת ההתנגדות של המבטחים". העלאת מושגים שונים הקשורים לחולה וקבלת תשובות מנומקות ומבוססות, יכולים להוכיח שמדובר באיש מקצוע רציני ואמין.

 

לביטוח הסיעודי השלכה על איכות החיים של המבוטח ובני ביתו

אדם הנתון במצב סיעודי עלול להוות  מעמסה לא קטנה גם על מי שחי לצדו ומנסה לטפל בו. שגרת החיים של מי שחלה ושל בני המשפחה משתנה בין רגע. לעתים בן המשפחה נאלץ להעדר מעבודתו על מנת לסעוד את מי שחלה. הצלחה בתביעת ביטוח סיעוד משמעה קבלת תשלום כספי אשר יסייע במימון עובד זר או מטפל אחר, אשר יוריד חלק מהנטל הכרוך בטיפול באדם הסיעודי. לפיכך,  להצלחה או לכישלון בתביעה השפעה הן על איכות החיים של מי שחלה והפך לסיעודי והן על סובביו.  

 

סיוע כספי במימון ההוצאות הנדרשות בטיפול במי שהפך לסיעודי מאפשר למשפחה לשמור על אורח חיים סביר בנסיבות הקשות שנוצרו. לפיכך, חשוב מאוד לרכוש פוליסות ביטוח סיעודי למרות שבסופו של דבר כולנו מקווים שלא יהיה צורך להפעיל אותן כלל. אולם, אם חס וחלילה המבוטח חלה וזקוק לסיעוד, חשוב לפנות אל עורך דין ביטוח סיעודי ולהיעזר בשירותיו על מנת שיפעל בדרך היעילה ביותר לאישור התשלומים.

 

© כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין אורנה זיסמן. 
אין להעתיק, לשכפל, להציג בפומבי, לתרגם, לשדר בכל אמצעי שהוא את התכנים המופיעים באתר זה ללא קבלת אישור מראש ובכתב מעו"ד אורנה זיסמן.
המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ואינו בא להחליף ייעוץ משפטי. לפיכך, מי שיחליט על דעתו להסתמך על התכנים באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. 
כתיבת התכנים נעשתה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד. לפיכך, בכל מקום בו נעשה שימוש בלשון זכר הכוונה היא גם לנקבה.