דף הבית | אודות | תחומי עיסוק | תביעות בטיפולנו | חזון וערכים | שאלות ותשובות | מידע מקצועי | לקוחות כותבים | צור קשר
שם מלא
אימייל
טלפון
  תביעות ביטוח

אנשים נפגעים מידי יום בתאונות מסוגים שונים, לוקים במחלות וגם חס וחלילה נפטרים. 
מצבים אלה משפיעים על מצבו הכלכלי של הנפגע/החולה ובני משפחתו. 

כאשר אדם או משפחה נקלעים לאחד מהמצבים הנ"ל זוהי העת לבדוק באם יש ברשותם ביטוח כלשהו שיקנה פיצוי חודשי או תשלום חד פעמי. 
 
אנשים רבים כלל אינם מודעים לביטוחים המצויים ברשותם. חלק מהביטוחים נעשים באמצעות המעביד, אך העובד אינו מודע להם או שאינו בקיא במהותם. יש אנשים שרכשו ביטוח באופן פרטי דרך סוכן ביטוח, אולם אינם בקיאים במהות הכיסוי. בנוסף, אנשים רבים מבוטחים בביטוח המשלים דרך קופת החולים, הכולל לרוב גם ביטוח סיעודי וכיסויים נוספים, אולם אין הם מודעים למהות הכיסויים ולהיקפם.
 
יש לשים לב כי תקופת ההתיישנות בתביעות ביטוחיות (כלומר תביעות  עליהן חל חוק חוזה ביטוח) הינה בת 3 שנים בלבד מעת האירוע המזכה. (לעתים תקופת ההתיישנות שונה מ- 3 שנים בהתאם לתנאי הפוליסה). תקופה זו הינה קצרה לעומת תקופת ההתיישנות בתביעות נזיקין שהיא בת 7 שנים מיום היווצר העילה (ולעתים מדובר בתקופה ארוכה יותר). 
 
לפיכך, כאשר אדם נפגע בתאונה או חלה במחלה או חס וחלילה נפטר כדאי לפנות בהקדם לעו"ד העוסק בענף הנזיקין והביטוח על מנת שתעשה בדיקה יסודית של כל הביטוחים. פעמים רבות אנשים מופתעים לטובה משלל ביטוחים להם לא היו מודעים, אשר יכולים לסייע להם לעבור את הטלטלה אליה נקלעו. 
 
ביטוח אבדן כושר עבודה
 
ביטוח אבדן כושר עבודה מקנה פיצוי חודשי במצב בו אדם איבד את כושר עבודתו באופן מוחלט. קיימים ביטוחים בהם כיסוי גם עבור אבדן כושר עבודה חלקי. 
הגדרת אבדן כושר עבודה מלא או חלקי והיקף התשלום משתנה מפוליסה לפוליסה ומחברה לחברה, והכל בהתאם לתנאי הפוליסה ולדיני הביטוח. 
 
נכות מתאונה או נכות ממחלה
 
קיימות פוליסות ביטוח אשר מקנות פיצוי בגין נכות שמקורה בתאונה ו/או במחלה. גובה הפיצוי נקבע בהסכם שבין חברת הביטוח לבין המבוטח ותלוי בתנאי הפוליסה. 
 
סיעוד
 
פוליסת סיעוד הינה פוליסה המקנה תשלום חודשי עבור מבוטח שהפך לסיעודי בהתאם להגדרה בפוליסה. 
 
היקף הפיצוי החודשי ותקופת התשלום הינם בהתאם למוסכם בין המבוטח לבין חברת הביטוח. 
 
קבלת קצבת סיעוד יכולה לסייע למבוטח ובני משפחתו בטיפול במבוטח. במקרים רבים אנשים נאלצים לקחת עזרה בתשלום ממטפלים ישראלים ו/או מטפלים זרים. קבלת תשלום חודשי מחברת הביטוח מסייעת למבוטח ולמשפחתו לשאת בהוצאות הגבוהות הכרוכות בטיפול במבוטח ובשמירה על איכות חיים סבירה.
 
ביטוח חיים תשלום פיצוי בגין פטירה
 
ביטוח חיים הינו ביטוח המקנה סכום כסף חד פעמי למוטבים של מבוטח שנפטר. כאשר המבוטח לא מינה מוטבים, התשלום החד פעמי ישולם ליורשיו של הנפטר. 
 
ביטוח חיים יכול להיות בהיקף של עשרות אלפי שקלים, מאות אלפים ולעתים מיליוני שקלים. היקף התשלום תלוי בפוליסה שהמבוטח רכש בחייו. 
 
המוטבים או היורשים שיקבלו את התשלום לא יזכו לראות עוד את יקירם, אך התשלום החד פעמי יכול לסייע להם מבחינה כלכלית ולשמור על איכות חיים סבירה למרות מותו של יקירם, שלעתים היה גם המפרנס העיקרי. 
 
 

© כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין אורנה זיסמן. 
אין להעתיק, לשכפל, להציג בפומבי, לתרגם, לשדר בכל אמצעי שהוא את התכנים המופיעים באתר זה ללא קבלת אישור מראש ובכתב מעו"ד אורנה זיסמן.
המידע באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ואינו בא להחליף ייעוץ משפטי. לפיכך, מי שיחליט על דעתו להסתמך על התכנים באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. 
כתיבת התכנים נעשתה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד. לפיכך, בכל מקום בו נעשה שימוש בלשון זכר הכוונה היא גם לנקבה.